Budujeme partnerství

Představujeme naše partnery: Martin Leskovjan a Citadelo s.r.o.

Citadelo s.r.o. www.citadelo.cz jsou „hackeři na vaší straně“ neboli etičtí hackeři. Pro své klienty poskytují simulované hackerské útoky na informační systémy s cílem odhalit jejich zranitelnosti bez páchání (relevantních) škod a poté zranitelnosti opravit. Společnost pořádala 8. listopadu 2017 velkou marketingovou akci Citadelo Security Evening – koktejlový večírek spojený s prezentacemi zajímavých novinek z oblasti informační bezpečnosti. Odezněla na něm témata Hackerské tipy k zabezpečení telefonu, Odhalení nové zranitelnosti s mezinárodním dopadem, Jak ukrást miliony? (rekonstrukce hackerského útoku). Účastníci se také dozvěděli, že Citadelo bude od počátku roku 2018 sídlit v nových prostorách, které bude sdílet (a tak i „synergizovat“) mj. se svou partnerskou společností FlyeEye (více o ní ZDE).

Duší společnosti je Martin Leskovjan. Vystudoval Právnickou fakultu UK a zaměřuje se na IT Security Law (právo informační bezpečnosti). V česko-slovenské společnosti řídí její českou část. Martin je nadšenec do kryptotechnologií a informační bezpečnosti, který se věnuje těmto tématům jak profesně v rámci poskytování služeb etického hackingu, tak ve volném čase svou dobrovolnickou prací v technologickém think-tanku Paralelní polis. Martinovou specializací jsou oblast ochrany soukromí a bezpečnost průmyslových a kontrolních systémů.

Zajímalo nás, jaké tipy na zabezpečení mobilního telefonu pro nás Martin Leskovjan má, resp. jaké jsou trendy jejich zabezpečení. Odpověděl nám toto.“Buďte obezřetní při používání mobilního telefonu obzvlášť tehdy, pokud skrze něj komunikujete jakékoliv citlivé informace. Obvyklé způsoby používání telefonu jsou velmi snadno napadnutelné útočníkem. Je proto důležité dodržovat několik základních pravidel „bezpečnostní hygieny“ při práci s mobilním telefonem:

  • nastavte si automatické zamykání telefonu a preferujte odemknutí pomocí číselného kódu o délce ideálně šesti číslic. Otevírání gestem, se dá snadno kompromitovat podle potní stopy na displeji, otisky prstů necháváte po celém městě a rozpoznání obličeje se podařilo nedávno prolomit i desetiletému chlapci.
  • vždy neodkladně aktualizujte operační systém a aplikace, pokud vás k tomu telefon vyzve
  • mějte na paměti, že informace sdělené pomocí GSM sítě (běžné hovory a textové zprávy SMS) může číst KDOKOLIV, používejte proto šifrovanou komunikaci, například bezplatnou aplikaci Signal
  • nepřipojujte se na veřejné Wi-Fi sítě bez zabezpečení pomocí VPN připojení.